Vücutta Karıncalanma Üşüme Aşırı Stres Belirtisi Mi?

Vücutta Karıncalanma Üşüme Aşırı Stres Belirtisi Olabilir!

Vücutta karıncalanma, üşüme gibi belirtiler genellikle vücudun dış faktörlere karşı verdiği tepkiler olarak değerlendirilir. Stresin uzun süre baskı şeklinde vücutta tutulması beraberinde vücudun farklı şekillerde stresi dışarı atmaya çalışmasına neden olabilmektedir.

vücutta karıncalanma üşüme

Vücutta karıncalanma stres belirtisi olarak oldukça sık dile getirilmektedir. Vücudunuzda meydana gelen değişikliklerin nedeni bazen belli başlı rahatsızlıklar olabilirken bazen de aşırı stres altında kalmak olabilir. Uzun süreli olarak stres hali içinde olunması beraberinde birçok rahatsızlığı da getirebilmektedir.

Aşırı Stresin Dışa Vurumu Olarak Vücutta Karıncalanma

Vücutta karıncalanma aşırı stres altında bulunan kişilerin bir zaman sonra kendilerini farklı hissetmeleri ile birlikte başlayan belirti bütünüdür. Sadece karıncalanma değil akabinde uyuşma, his kaybı gibi birçok belirti kendini göstermektedir.

Stres uzmanlar tarafından iki şekilde değerlendirilir. Kısa süreli ve geçici stres altında kalınması durumunda uzun vadeli ilaçlar tercih edilmez. Ancak uzun süreli ve vücudu baskılayan ağır strese maruz kalan bireylerin tedavisinde gerektiğinde ilaç tedavisi de uygulanabilmektedir.
vücutta karıncalanma üşüme

Aşırı stres halinde vücudun savunma mekanizması zayıflar. Bununla birlikte vücutta bastırılmış şekilde var olan rahatsızlıkların her bir teker teker açığa çıkmaya başlar. Aşırı stres sonrasında ortaya çıkan hastalıklar aşırı stres hali geçtikten hemen sonra da yok olmazlar. Yeni bir hastalık olarak vuku bulan bu rahatsızlıkların da ayrıca tedavi edilmesi gerekir.

vücutta karıncalanma üşüme

Aşırı Stres Belirtileri Nelerdir?

Aşırı stres vücutta karıncalanma ve his kaybı gibi belirtileri ortaya çıkarmaya başladığında hastanın ilk yapması gereken rahatsızlık nedeninin stres olduğunu fark etmesi gerekir. Böylece tedavi için atılması gereken ilk adım atılır. Aşırı stres belirtileri arasında yer alan aşağıdaki belirtilerden çoğunluğuna sahipseniz bir uzmana görünmenizde fayda var.

  • Ani ruh hali değişimleri,
  • Yaşanan olaylara karşı kayıtsız kalma ya da aşırı tepki verme,
  • Durgunluk hali,
  • Sürekli neşesiz olma,
  • Sürekli yorgunluk hali,
  • Vücudun farklı bölgelerinde meydana gelen karıncalanma, uyuşma ve bitkinlik hissi,
  • Sürekli unutkanlık,
  • Karamsarlık.

vücutta karıncalanma üşüme

Yukarıda yer alan her bir faktör karıncalanma, üşüme, yanma gibi belirtiler ile birlikte meydana gelmektedir. Bu belirtilerin artış göstermesi stres kaynaklı birçok hastalığı da beraberinde getirmektedir.

Üşümenizin en büyük sebepleri nelerdir hemen öğrenin…

Vücutta Karıncalanma Neden Olur? Ani Tansiyon Yükselmesi Belirtileri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.