Boğazda Karıncalanma Öksürük, Geçirme Yolları

Boğazda Karıncalanma Öksürük Nasıl Geçer?

Boğazda karıncalanma öksürük sorunu daha çok hastaların sık sık gıcıklanma olarak tabir ettiği bir sorun bütünüdür. Yaşlı genç fark etmeksizin kimi zaman soğuk algınlığı nedeni ile kimi zaman da farklı nedenler ile ortaya çıkan boğazda karıncalanma hissini geçirmek için uygulayabileceğiniz bazı adımlar bulunmaktadır.

Boğazınız sık sık karıncalanıyor ve öksürmenize neden oluyorsa bu durumun nedeni alerji ya da mevsim geçişleri olabilir. Bununla birlikte boğazda iltihap oluşması ve soğuk algınlığı da bu belirtilerin sıkça ortaya çıktığı durumlar arasında yer almaktadır. Boğazda karıncalanma hissi nasıl geçer hakkında işlevsel yöntemleri yazımızda derledik.

Boğazda Karıncalanma Öksürük Geçirme Yolları

Boğazda karıncalanma, öksürük geçirme yolları temelde bu belirtiye neden olan rahatsızlığa bağlıdır. Karıncalanma ve öksürük sigara kullanımı nedeni ile oluyorsa sigara kullanımının boğazda bıraktığı tahribat nedeni ile gerçekleşiyor olabilir. Bu tahribatın iyileştirilmesi için uzman desteği almak şarttır.

Boğaz karıncalanması akabinde öksürük sorunu soğuk algınlığı gibi nedenler ile ortaya çıktığında kısa vadeli olarak karıncalanma hissinden kurtulmak için uygulanan bazı yöntemler vardır. Bu yöntemler bitkisel tedavi amaçlıdır.

Gargara Yöntemi ile Karıncalanma Hissinden Kurtulabilirsiniz.

Boğazda meydana gelen karıncalanma hissini gidermek için düzenli olarak gargara yapmanız önerilir. Gargarayı sabahları ve geceleri diş fırçalama işleminden sonra yapabilirsiniz. Gargara yapma işlemi tıbbi bir işlem değildir. Boğazınız gıcıklandıkça gargara yaparak boğazınızı sakinleştirebilirsiniz.

Zencefil ve Bal Tüketmek Boğazda Karıncalanmayı Geçirebilir.

Zencefil ve balı karıştırarak tüketmek boğazınızın yumuşaması için tercih edebileceğiniz basit yöntemlerden biridir. Zencefilin doğal olması için aktarlardan temin edilmesi önerilir. Doğal bal ve zencefil ile yapılan karışım boğazınızın yumuşaması için oldukça etkilidir.

Zencefil ile bal tüketimi boğazda karıncalanmayı geçirmekle birlikte günde 2 bardaktan fazla içilmesi tavsiye edilmeyen içeceklerdendir.

Adaçayı ile Boğazda Karıncalanmayı Geçirebilirsiniz.

Adaçayı yüzyıllardır insanların sinirlerini dindirmek, hastalıklarını geçirmek için tercih ettikleri yöntemlerden biridir. Adaçayı içme sıklığını arttırmamak kaydı ile çayı boğazınız kuruduğunda, karıncalanma hissini geçirmek için kullanabilirsiniz.

Adaçayının insanı sakinleştiren ve stresi ortadan kaldıran bir yönü vardır. Bu yönü nedeni ile de tercih edilen adaçayının aynı zamanda boğazda kuruluk ve tahrişi azalttığı için tercih edildiği bilinmektedir.

İlginizi Çekebilir! Vücutta Karıncalanma Nasıl Geçer?

Bal ve Tarçın Karışımı Tüketin.

Bal ve tarçın karışımı tüketmek boğazda karıncalanma hissinin ortadan kaldırılması için her sabah birer kaşık tüketmeniz gereken bir karışımdır. Bu karışımı düzenli olarak tükettiğinizde boğazınızın rahatladığını ve yumuşadığını görebilirsiniz.

Boğazınızı yumuşatmak için hangi yöntemi denerseniz deneyin aynı zamanda boğazınızın sertleşmesine neden olacak şeyler yapıyorsanız etkili sonuç alamayabilirsiniz. Sürekli sigara tüketerek boğazınızı yumuşatmanız mümkün değildir. Aynı şekilde soğuk algınlığı nedeni ile sürekli ağzınızdan nefes almanız halinde boğazınızdaki kuruluğu gidermekte zorluk yaşayabilirsiniz.

Boğazda karıncalanma öksürük belirtileri genellikle soğuk algınlığını işaret etse de ciddi bir rahatsızlık olan gırtlak kanserine de işaret edebilir. Bu nedenle belirtileri göz önünde bulundurarak uzman desteği almanız önerilir.

Ensede Karıncalanma Hissi  Vücut Neden Karıncalanır?

Boğaz ağrısına neler iyi gelir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.